Choose your language:

Badania i rozwój

Badania i Rozwój

U podstaw sukcesu wiatrakowca Fusioncopter FC4 legł niezwykle obszerny i zaawansowany program badawczo rozwojowy, który dzięki zaangażowaniu funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju objął swym zasięgiem zarówno wyczerpujące obliczenia teoretyczne jak i intensywne i dogłębne próby praktyczne wszystkich kluczowych zespołów wiatrakowca nowej generacji.

W pracę nad FC4 zaangażowali się najlepsi i najbardziej doświadczeni inżynierowie, naukowcy, piloci doświadczalni, związani od lat z przemysłem lotniczym, śmigłowcami i wiatrakowcami.

W pracach badawczo-rozwojowych nad FC4 położyliśmy przede wszystkim nacisk na bezpieczeństwo maszyny. Niezwykle dogłębne badania przeprowadziliśmy w dziedzinie ochrony życia załogi i pasażerów, projektując unikalny system pochłaniania energii przez fotele, zapewniając bezpieczeństwo w postaci podwójnego napędu, przeprowadzając wyczerpujące testy wytrzymałości konstrukcji.

W dziale tym prezentujemy wyniki tych badań, zgodnie z wymaganiami w zakresie publikacji wyników badań dotowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Niektóre z nich opatrzyliśmy komentarzem, inne prezentujemy jako surowe dane badawcze do dalszej interpretacji przez czytelnika.

Jak kupić?

Szanowni Państwo!   Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzimy jeszcze sprzedaży Fusioncoptera FC-4. Trwają testy i próby. Zapraszamy do składania zapytań i kontaktu przez formularz kontaktowy oraz śledzenia...
read more

Idea wiropłata nowej generacji

Latanie - marzenie ludzkości spełnione w XX wieku - zawsze wiązało się ze szczyptą ryzyka. Impulsem do rozwoju maszyn latających okazały się konflikty zbrojne, dzięki którym pokonywano kolejne etapy przyspieszonej ewolucji. Uwagę skupiono...
read more