Choose your language:

Newsy

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w ramach realizacji Projektu „Centrum badawczo-rozwojowe techniki lotniczej” w ramach Działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” - budowa konstrukcji żelbetowej zaplecza socjalnego
13.12.2016

Zapraszamy do udziału w postępowaniu na wykonanie robót budowlanych i dostarczenie materiałów budowlanych w zakresie wybudowania konstrukcji żelbetowej zaplecza socjalnego dla centrum badawczo-rozwojowego techniki lotniczej o powierzchni 108 m2.

Prace powinny być wykonane zgodnie z projektem i uwzględniać istniejące uwarunkowania terenowe i prawne oraz wydane dla nieruchomości warunki zabudowy. Prace powinny również uwzględniać, że dla rozpatrywanej nieruchomości wydano pozwolenie na budowę budynku biurowego dla innej firmy, będącej docelowo współwłaścicielem nieruchomości. Projekt centrum badawczego wpisuje się w istniejący układ urbanistyczno-logistyczny. Zaplecze socjalne jest częścią budynku biurowego a prace muszą toczyć się w porozumieniu z wykonawcą budynku biurowego o konstrukcji żelbetowej nie powodując kolizji i szkód dla wykonawcy ww budynku.

Planowana wielkość zaplecza socjalnego – 108 m2. Zamawiający wymaga od wykonawcy zastosowania materiałów, które w co najmniej 50% podlegają recyclingowi.

 

Pełna treść ogłoszenia w załączonym pliku pdf.

postepowanie-publiczne-budowa-konstrukcji-zelbetowej-zaplecza.pdf

« powrót

Droga projektu

Droga każdego projektu, szczególnie wysoce innowacyjnego jest długa i czasem nieprzewidywalna. Zapraszamy do obejrzenia drogi jaką przebył FC-4 pierwszej idei do deski kreślarskiej i ostatecznie do latającej maszyny.
read more

Badania obliczeniowe mechaniki lotu

Badania obliczeniowe w zakresie mechaniki lotu wiatrakowca Fusioncopter FC4 wykonał inż. Jan Bronowicz korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia w zakresie aerodynamiki wirników i śmigłowców zdobytego podczas...
read more